Nis fiskalizimi

19/10/2020 9:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTatimet njoftojnë bizneset: Nga 1 janari, faturat me shtetin do të jenë vetëm online. Krijohet Portali SelfCare, në versionin Test dhe Live, si do të funksionojë   Nga 1 janari, të gjitha bizneset që kanë marrëdhënie me shtetin do të lëshojnë vetëm faturë elektronike si dokumentacion të vlefshëm tatimor, në bazë të ligjit të ri për fiskalizimin. Ky është hapi i parë për vënien në funksionim të sistemit të ri të fiskalizimit, i cili do të ndryshojë rrënjësisht mënyrën se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of