Papunësia – T I 2021

21/06/2021 10:57 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërmirësimi i ecurisë ekonomike të vendit në muajt e parë të këtij, siç rezulton nga të ardhurat buxhetore apo rritja e eksporteve viti, nuk rezulton të jetë reflektuar në treguesit e punësimit. Si të dhënat administrative të INSTAT, që merren nga listëpagesat e sigurimeve shoqërore ashtu dhe ato të Anketës së tregut të Punës, që mblidhen në terren, tregojnë se numri i të punësuarve në sektorin privat jo bujqësor ra lehtë në janar-mars, në raport me fundin e vitit, ndërsa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of