Rajon – Reuters: Shumica e monedhave të vendeve të EQL, në nivele të qëndrueshme ndaj euros vitin e ardhshëm

14/10/2019 12:44 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas një sondazhi të kryer së fundmi nga Reuters, monedhat kryesore të Europës Qendrore parashikohet të jenë në nivele të qëndrueshme ndaj euros vitin e ardhshëm, duke qenë se mendohet se shqetësimet globale do të jenë reduktuar, por megjithatë fitimet e pritura do të jenë më të ulëta, sesa janë parashikuan më parë. Duke qenë se korona çeke, zloti polak dhe forinta hungareze kanë qenë nën presionin e tensioneve tregtare ndërmjet SHBA-së dhe Kinës dhe daljes së Britanisë me apo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of