Rrugët e Shqipërisë / ARRSH plotëson inventarin, ja sa njolla të zeza ka

05/08/2019 8:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAutoriteti Rrugor Shqiptar është në procesin e plotësimit të inventarit të asetit rrugor të vendit, një projekt i nisur prej disa kohësh tashmë dhe që përfshihet edhe në strategjinë sektoriale të transportit, si dhe planin e veprimit 2016-2020. Në raportin e monitorimit të dytë të zbatimit të këtij dokumenti të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë jepen në detaj mënyra sesi kanë avancuar disa prej projekteve të nisura. Kështu lidhur me inventarin e asetit rrugor të vendit, dokumenti sqaron se gjatë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of