Separatizmi në Katalonja

09/10/2017 3:33 PM 0 komente

Nuk është tepër vonë për të ndalur ndarjen e Spanjës Për të shmangur katastrofën, bëni mirë t’i pyesni katalanasit se çfarë duan me të vërtetë   Kur në një demokraci, policia është ajo që godet zonjat e moshuara me shkopinj gome në kokë, vetëm e vetëm për t’i ndaluar ato që të shkojnë dhe të votojnë, diçka tejet e rëndë është duke ndodhur, shkruan The Economist. Sipas katalanasve, rreth 900 persona u rrahën nga policia gjatë referendumit për pavarësinë më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of