Skenarët e ringritjes të nisin nga arsimi dhe inovacioni

18/01/2021 8:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Presidenti i Universitetit Europian të Tiranës, Selami Xhepa   Zhvillimet e vitit të ardhshëm rrethohen nga kriza e pandemisë dhe pasiguritë e brendshme politike, për shkak të zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare. Presidenti i Universitetit Europian të Tiranës, Selami Xhepa, tha se, përkundër këtyre zhvillimeve, kushtet buxhetore mbeten shumë të brishta, me një borxh publik që do të vazhdojë të rritet dhe rreziqet e shtuara, për shkak të angazhimeve masive buxhetore në kontratat e Partneritetit Publik-Privat. Xhepa thotë se kjo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of