Spanja zbulon planin e buxhetit

01/10/2012 1:21 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSpanja njoftoi një plan të detajuar me afate për reformat ekonomike dhe një buxhet të rreptë për vitin 2013, të bazuar kryesisht në uljen e shpenzimeve, në atë që shihet si një përpjekje për t’i paraprirë kushteve të mundshme të një pakete shpëtuese ndërkombëtare. Buxhetet e ministrive u tkurrën me 8.9% për vitin e ardhshëm dhe pagat e sektorit publik u ngrinë për të tretin vit radhazi, teksa kryeministri Mariano Rajoy po lufton për të reduktuar një nga deficitet më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of