Të shpëtojmë Valbonën

10/10/2016 2:44 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShfrytëzimi i pikës turistike të Valbonës për qëllime ekonomike nëpërmjet turizmit apo HEC-eve, i çon faktet nga perspektiva turistike. Turizmi në Valbonë punëson disa herë më shumë se HEC-et, sjell mbi 22 milionë euro kontribut vjetor në ekonomi dhe është marketingu më i madh i Shqipërisë jashtë vendit, përballë 14 HEC-eve që nuk rrisin prodhimin e energjisë as me 2%, që çojnë fitimet vetëm në tre biznese dhe punësojnë disa dhjetëra persona. Beka i GIZ: Nëse do të kishte analizë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of