TIA / Ulen tarifat e pasagjerëve

01/02/2021 12:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTirana International Airport (TIA) ka njoftuar uljen e tarifës së pasagjerit dhe bëri të ditur një plan ambicioz investimesh në strukturën e aeroportit, për të kontribuar në lehtësimin e çmimeve të biletës dhe zhvillimit në tërësi të aviacionit dhe turizmit shqiptar. Zhvillimet e reja vijnë pas datës 18 dhjetor 2020, ditë kur kompania shqiptare “Kastrati Group”, e themeluar që në vitin 1990, mori në zotërim 100% të kapitalit aksioner të TIA-s, pas blerjes së aksioneve nga kompania kineze “Real Fortress […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of