Tokat djerre: projekti rrezikohet

08/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pse projektligji qe parashikon gjobitjen e fermerit nese ai nuk punon token ka shume mundesi te mos jape rezultate Mospunimi dhe shfrytezimi i te gjithe tokes qe ka ne pronesi fermeri perben nje shqetesim te madh per ekonomine e vendit ne teresi. Sipas statistikave zyrtare, keto toka te braktisura jane jo me pak se 160000 ha, ose 30% e tokave. Ne kushtet e sotme te komplikimeve ne tregun boteror te prodhimit te dritherave dhe artikujve te tjere ushqimore si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of