Tregjet në zhvillim po “mbireagojnë” ndaj reduktimit të planit të Fed-it.

02/12/2013 10:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPlani i Rezervës Federale të SHBA-së për të tërhequr gradualisht mbështetjen e saj për tregjet në borxhe është më i menaxhueshëm nga sa frikësohen shumë njerëz dhe nuk do të jetë i mjaftueshëm për të detyruar investitorët që të rimendojnë mbi strategjitë e tyre të tregut në zhvillim, sipas Vontobel Asset Management me bazë në Zvicër. Vontobel, i cili zotëron aktive në vende aq të ndryshme si Turqia, Rusia dhe Brazili, supozon se kur Fed të jetë përfundimisht në gjendje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of