Ulet interesi i dollarit me 0.25%

06/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Përgatiti: J.Braja Rezervat Federale bëjnë uljen e radhës duke e çuar normën bazë në 4.5%. Efektet dhe pritshmëritë për një tjetër ulje në dhjetor Rezervat Federale bënë një tjetër ulje të normës bazë të dollarit me 0.25% duke e çuar interesin bazë të monedhës amerikane në 4.5%. Vendimi i Fed, (Banka Qendrore e Shteteve të Bashkuara të Amerikës), u mor të mërkurën, por investitorët janë ende të shqetësuar duke reaguar kundër këtij vendimi dhe duke çuar në rritje interesat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of