Zgjerohet harta e eksporteve

31/01/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPse eksportet shqiptare gjate 11-mujorit 2009 u reduktuan me partneret tradicionale, Itali e Greqi, dhe u rriten ndaj Gjermanise e Kinesr Fasoni dhe mineralet rriten 30-50% eksportet e tyre drejt ketyre dy shteteve. rHartar e detajuar e eksporteve 2009 drejt shteteve kryesore eksportuese Nga Laura Cela Viti 2009 shënoi jo vetëm rënien e eksporteve shqiptare, por edhe ndryshimin e destinacionit të tyre. Sipas të dhënave të INSTAT-it rezulton se eksportet gjatë janar-nëntorit të 2009-s u reduktuan me rreth 12% krahasuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of