Zlatni Rat r Kepi i arte i Kroacise

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Zgjatuar në det si një gjuhë gjigante prej rërë, Zlatni Rat njihet si plazhi më spektakolar i Kroacisë, si dhe një nga destinacionet më të mira në botë për sërfing. Ai është përfshirë së fundmi në listën e vendeve më të pazakonta në botë.   Me vendndodhje në ishullin Brac, një nga ishujt më të lartë të Adriatikut, Zlatni Rat është një ishull i mrekullueshëm gurësh zalli të artë, që rrethon një pyll pishash të gjelbra. Megjithëse duket mahnitës, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of