Zvicra kundër superbonuseve

11/02/2013 3:28 PM 0 komente

Bëhet fjalë për një referendum që ngjan më shumë me një hakmarrje të “servirur në një pjatë të argjendtë”. Më 3 mars, Zvicra do të shkojë në referendum për të votuar një ligj që synon të vendosë limite te pagat e menaxherëve të lartë dhe të parandalojë “likuidimet e arta”. “Babai” i kësaj nisme është sipërmarrësi zviceran i “Sciaffusa”, Thomas Minder, familja e të cilit është e njohur për kompaninë që prodhon pastën e famshme të dhëmbëve me herbale. Në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of