Brent tregtohet me 34.17 dollarë/fuçi

09/04/2020 10:04 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 1.33 dollarë amerikanë ose me 4.1 për qind dhe u tregtuan me 34.17 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa, treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 1.48 për qind dhe u tregtuan me 26.57 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 1 për qind dhe u tregtua me 1,661.64 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of