Bullgari / Aplikim për në “dhomën e pritjes” të Eurozonës në fund të prillit

20/04/2020 12:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bullgaria do të përshpejtojë planet e saj për t’iu bashkuar Eurozonës dhe do të aplikojë për anëtarësim në fund të prillit, një proces që pritet të ndihmojë vendin e Ballkanit të rimëkëmbet nga pandemia e koronavirusit, tha kryeministri Boyko Borissov. Borissov tha se e kishte diskutuar planin me presidenten e Bankës Qendrore Europiane, Christine Lagarde, zyrtarë të lartë në Komisionin Europian dhe liderët e tjerë të vendeve të BE-së, e cila për momentin ka 27 anëtarë. Borissov tha se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of