Bullgari / Gazprom, marrëveshje 100 mln euro me Overgas

15/02/2021 12:38 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjiganti rus i energjisë Gazprom tha se ka arritur një zgjidhje përfundimtare të të gjitha pretendimeve dhe mosmarrëveshjeve me kompaninë bullgare Overgas Group, që përfshin, mes të tjerash, shitjen e aksioneve të Gazprom në Overgas Inc. Gazprom pret të marrë mbi 100 milionë euro (121 milionë dollarë) si pjesë e marrëveshjes, tha ajo në një deklaratë pa dhënë detaje të mëtejshme. Në fillim të këtij muaji, kompania e shpërndarjes së gazit natyror Overgas Mrezhi ra dakord për një financim kredie […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of