Çmimet e naftës rriten

06/01/2020 9:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 1.46 dollarë amerikanë dhe u tregtuan me 70.06 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane,  WTI, u rritën me 1.17 dollarë amerikanë dhe u tregtuan me 64.22 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 1.6 për qind dhe u tregtua me 1,579.72 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of