CMIMI I KAFES SHENON REKORDIN 10 VJECAR

20/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Cmimet e kafesë janë rritur, duke shënuar nivelin më të lartë në një periudhe 10 vjeçare, të nxitur nga frika se thatësira në Brazil, prodhuesit më të madh të kafesë në botë, mund të përgjysmojë prodhimin për të dytin vit me rradhë, si edhe nga shqetësimet në rritje për të korrat në Vietnam. Néstor Osorio, drejtor ekzekutiv i Organizatën Ndërkombëtare të Kafesë (International Coffee Organisation), është shprehur se tregu i kafesë ka mbetur “ingushtë dhe me rezerva të pakta” […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of