Efektet e ndalimit te eksporteve te grurit nga Serbia

02/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdalimi i eksporteve te grurit nga Serbia po vijon te shtrije efektet ne vendet e rajonit. Cmimet e bukes ne Kosove pritet te rriten per te treten here ne kater muaj Kosovë, çmimet e bukës rriten sërish Ndalimi i eksporteve të grurit nga Serbia ka nxjerrë sërish në pah varësinë e Kosovës nga fqinjët për produktet bazë dhe gjendjen e varfër të bujqësisë së vendit. çmimet e bukës u rritën 30% në fillim të dhjetorit të kaluar, pas një shtrenjtimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of