Eksportet janar – qershor 2019

22/07/2019 3:11 PM 0 komente

Eksportet kanë vijuar me tendencën e tyre negative edhe gjatë muajit qershor. Sipas statistikave të INSTAT, në qershor u shitën jashtë vendit mallra me vlerë 25 mld lekë, duke u ulur me 4,4 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë dhe me 8,2 %, në krahasim me Maj 2019. Ndryshe nga viti i kaluar, kur rritja ishte dy shifrore, ky vit nuk ka qenë i mbarë për një nga sektorët kryesore për futjen e valutës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of