Fundi me humbje

17/12/2012 4:14 PM 0 komente

Kriza energjetike dhe mungesa e vazhdueshme e të ardhurave detyrojnë ministrin e Financave të ulë buxhetin e këtij viti, njëkohësisht edhe parashikimin për rritje ekonomike, jo më të lartë se 2% Ishte paralajmëruar me kohë, si nga institucionet financiare, edhe nga ekspertët e ekonomisë, përfshi opozitën. Qeveria ndërmori aktin e fundit të buxhetit të shtetit për 2012-n, duke propozuar disa ndryshime në reduktimin e planeve të të ardhurave dhe shpenzimeve, në shifra të konsiderueshme. Arben Malaj, ish-ministër i Financave, deputet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of