Kerkohet anetaresim

05/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga The Economist Kompanite globale qe veprojne ne Kine po detyrohen te regjistrohen dhe anetaresohen ne sindikata tani, ne te kundert do t’u duhet te paguajne me shume me vone Duke mos preferuar nje marreveshje me sindikatat, Walmart, tregtari me i madh ne Bote me pakice, ka konfiguruar operacionet e tij kudo ne Bote, madje edhe duke u larguar teresisht nga disa tregje. Por, ne nje reflektim ne lidhje me faktin se sa te ndryshme jane kushtet e veprimit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of