Kriza nuk zvanit interesin per Shqiperine

13/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInterviste me z. Christos Farmakis, konsull per ceshtjet ekonomike dhe tregtare prane ambasades greke ne Shqiperi Si ka ndikuar gjendja aktuale ekonomike e Greqisë në projektet greke të investimeve në Shqipëri e në rajonr Nuk ka efekte negative të krizës financiare aktuale në tregtinë e dy vendeve. Implementimi i detajuar nga qeveria greke i masave të parashikuara në marrëveshjen e “memorandumit” mbrojnë objektivat dhe planet e programit të stabilizimit dhe zhvillimit nga çdo rrezik makroekonomik. Tregu ndërkombëtar i ka demonstruar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of