Kriza po përshpejton reformën në industrinë e veshjeve të Europës

07/12/2020 12:07 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKriza është duke çuar në një orientim të ri edhe industrinë e fasonit në Europë, duke shtyrë para projektet për dixhitalizimin dhe në ciklet e punës në përputhje me respektimin e mjedisit. Studimet e Bashkimit Europian parashikojnë se, për shkak të shkëputjes në aktivitetet e tregtisë, prodhimit dhe shitjes me pakicë, të ndjekura nga një krizë e madhe ekonomike, të ardhurat e industrisë së tekstilit dhe veshjeve do të pësojnë rënie 19% në vitin 2020, teksa PBB e Eurozonës pritet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of