Maqedonia e Veriut / Marrëveshje për blerjen e automjeteve të blinduara

05/04/2021 10:39 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDepartamenti Amerikan i Shtetit miratoi një shitje të mundshme të 54 automjeteve të blinduara Stryker dhe pajisjeve të ngjashme, nga General Dynamics Land Systems të SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, për 210 milionë dollarë (176.3 milionë euro), tha Agjencia e Bashkëpunimit të Sigurisë së Mbrojtjes të SHBA-së. “Shitja e propozuar do të mbështesë politikën e jashtme dhe sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara, duke përmirësuar sigurinë e një aleati të NATO-s që është një forcë e rëndësishme për stabilitetin politik […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of