Nafta Bio, e kushtueshme dhe jo efektive

18/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pajtim Melani Nje raport i OECD-se tregon zhgenjimin e politikave mbeshtetese per biokarburantet. Ndikimi ne ambient dhe efekti ne rritjen e çmimit te dritherave Debati pro dhe kunder per efektin e perdorimit te dritherave per prodhimin e karburanteve ka perfshire edhe organizatat nderkombetare. Ne nje raport te fundit Organizates per Bashkepunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) eshte shume kritike per biokarburantet si shume te kushtueshme dhe jo eficiente per nga menyra e prodhimit. “Vetem masat aktuale te marra per mbeshtetjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of