Në izolim të plotë

10/02/2020 8:49 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Masat e ashpra si mbylljet në karantinë janë përhapur kudo në Kinë. Provinca Hubei, me një popullsi sa Italia, është në izolim të plotë   Fshati Weiji është një vend i zymtë në dimër, madje edhe pa bllokimin e rrugëve, me stafin mjekësor të veshur me kostume mbrojtëse në ngjyrë blu, që përdorin termometra elektronikë (të ngjashëm për nga forma me një pistoletë) për të kontrolluar ballin e shoferëve dhe pasagjerëve, nëse kanë apo jo temperaturë, shkruan The Economist. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of