Produktet me pak te sigurta – Sallamrat, mishi dhe qumeshti

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Prodhimet shtazore jane ushqimet me pak te sigurta ne treg, sipas konsumatoreve. Nga nje sondazh i kryer nga Zyra e Mbrojtjes se Konsumatorit, produktet me pak te sigurta ne treg jane sallami, mishi dhe qumeshti. Rreth 35% e bleresve mendojne se sallami eshte produkti me pak i sigurte ne treg (Grafiku nr.1). Faktoret kryesore qe ndikojne ne kete pasiguri, sipas konsumatoreve, jane kushtet e tregtimit dhe te prodhimit. Shume pak (vetem 1%) ua atribuojne nivelin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of