Respekto punonjesit ne kohe te veshtira

17/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nëse punonjësit për kompaninë janë kapitali më i çmuar, atëherë masat drastike për pezullime dhe “ngrirja” e pagave janë forma të varfëra për ta treguar këtë gjë. Kohë pas kohe, menaxherët thonë: "Njerëzit në organizatën time janë aktivi më i rëndësishëm," ose "Punonjësit janë Nr. 1 në organizatën time." Por jo gjithmonë këto shprehje janë reale. është e vërtetë, që shprehjet e mira për punonjësit tingëllojnë këndshëm. Pavarësisht forcimit të ekonomisë, ka një hendek të madh mes retorikës dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of