Serbi / Ekonomia do të arrijë nivelet e para krizës në TM2

08/03/2021 12:44 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Qendrore e Serbisë, NBS, tha se parashikon që Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB) i vendit të rritet me 5% deri në 6% në vitin 2021 dhe të arrijë nivelet e para krizës në tremujorin e dytë, tha ajo. “Falë masave të miratuara nga NBS dhe qeveria, kapacitetet prodhuese dhe vendet e punës u ruajtën dhe investimet vazhduan pavarësisht nga pandemia. Kjo siguroi rimëkëmbjen e sektorëve kryesorë të ekonomisë edhe në tremujorin e tretë të vitit 2020 dhe siguroi bazën […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of