Stresi në punë nxit konsumin e ëmbëlsirave

26/08/2019 8:21 AM 0 komente

Sipas një studimi të Mintel, një në tre punonjës ha çokollata, biskota apo patatina për të larguar stresin që i shkakton puna. Nëse do të marrim grupmoshën 35-44 vjeç, shifra rritet në 4 në 10 punonjës, të cilët për të përballuar fluksin e email-eve dhe për të gjetur ekuilibrin mes orëve të punës dhe orëve që i kushtojnë familjes, hanë ëmbëlsira apo ushqime të cilat konsiderohen “të pashëndetshme”. Ngrënia shihet si një mënyrë më e mirë për të përballuar problemet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of