Treg-lengjet e frutave: Gara prodhim-import

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Tregu i lëngjeve të frutave reduktohet me rreth 18% në vitin 2008. Importuesit dhe prodhuesit konfirmojnë se ecuria ka qenë normale, ndërkohë që shtimi i konkurrencës po mban në treg çmime ende të favorshme Nga Laura çela Rritja e mirëqenies dhe e kujdesit për veten duket se nuk e ka shtuar “oreksin” e shqiptarëve për të konsumuar lëngje frutash. Sipas të dhënave më të fundit zyrtare, tregu i lëngjeve të frutave ka shënuar rënie gjatë vitit 2008 rreth 18% […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of