Bien Brent dhe WTI

13/06/2018 9:23 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.8 për qind dhe u tregtuan me 65.86 dollarë amerikanë për fuçi, njëkohësisht edhe rënia më e lartë gjatë kësaj jave.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.7 për qind dhe u tregtuan me 75.36 dollarë amerikanë për fuçi, njëkohësisht edhe niveli më i ulët gjat kësaj jave.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1.294.80 dollarë amerikanë për onz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz