Rikuperon dollari, euro bie

10/07/2018 9:11 AM 0 komente

Dollari amerikan avancoi me 0.2 për qind kundrejt jenit mëngjesin e ditës së sotme, duke u këmbyer me 111.16 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit u rrit me 0.05 për qind, duke shkuar në 94.201 .DXY.

Monedha euro humbi pikë kundrejt dollarit, duke u këmbyer me 1.1739 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik u rrit me 0.05 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3266 GBP për USD.

Sterlina humbi pikë kundrejt dollarit amerikan duke u këmbbyer me 1.3189 sterlina për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of