Bilanci i energjisë elektrike – T II 2019

02/09/2019 8:53 AM 0 komente

Prodhimi neto vendas i energjisë elektrike në këtë periudhë ka rënë me rreth 2,1 herë, duke arritur vlerën 1.280 GWh nga 2.707 GWh energji të prodhuar në tremujorin e dytë të vitit 2018. Rënia e eksporteve të energjisë si rrjedhojë e uljes së prodhimit ishte një nga arsyet që çoi në përgjysmimin e rritjes ekonomike në tremujorin e parë (në 2.2% nga 4 që ishte në 2018-n) dhe e njëjta tendencë pritet të vijojë dhe në tremujorin e dytë. Sipas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of