Bullgari / Sipërmarrësit, të interesuar për të hyrë në tregun e Azerbajxhanit

16/09/2019 8:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintZyrtarët e Azerbajxhanit dhe Bullgarisë kanë shkëmbyer mendime mbi mundësinë e zgjerimit të marrëdhënieve ekonomike, si dhe çështjeve të tjera të interesit të ndërsjellë. Ministri i Ekonomisë së Azerbajxhanit, Shahin Mustafayev, u takua me ambasadorin bullgar, Nikolay Yankov, në fillim të këtij muaji. Gjatë zhvillimit të takimit, z. Mustafayev theksoi nivelin e lartë të marrëdhënieve që ekzistojnë ndërmjet Azerbajxhanit dhe Bullgarisë. Ai përmendi se vullneti politik i krerëve të shteteve kishte siguruar bazën solide për zgjerimin e bashkëpunimit të mëtejshëm […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of