Buxheti 2013: mes ambicies e rreziqeve

10/12/2012 3:29 PM 0 komente

Edhe për vitin 2013, qeveria vendos parashikime të ardhurash më të larta sesa realiteti dhe ecuria e deritanishme. Sa do të mblidhen, raporti me vendet e rajonit dhe gropa e sigurimeve Në vitin 2010, qeveria planifikoi se do të mblidhte 360 miliardë lekë, por në fakt mblodhi 324 miliardë lekë, ndërsa në korrik e shkurtoi buxhetin me afro 39 miliardë lekë (duke rishikuar edhe planin e të ardhurave, që sërish nuk e realizoi). Pas katër vitesh (2009-2012) me mosrealizime planesh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of