Ekonomia e Ballkanit, ne rrezik nga Greqia

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRingjallja e shqetesimeve te investitoreve per borxhin kombetar grek mund te ndikojne bankat qe veprojne ne Ballkan dhe BERZH, se bashku me FMN-ne, qe te punojne per te parandaluar efektin ngjites Ballkani mbetet në rrezik nga kriza e borxheve kombëtare e Greqisë, teksa rimëkëmbja e rajonit është më e dobët se në vendet e tjera të Europës Lindore, pohoi presidenti i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Thomas Mirow, sipas një artikulli publikuar nga “Bloomberg”. Greqia, e cila i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of