Fuqia e luleve/ 10 prej destinacioneve më të bukura për t’u vizituar në pranverë

03/05/2019 2:24 PM 0 komente

Nga tulipanët shumëngjyrësh tek orikidetë delikate, lulet shumëngjyrëshe marrin një fuqi të madhe gjatë pranverës dhe mbulojnë të gjithë planetin tonë.

Ato janë gjithashtu një nga burimet kryesore të ekosistemit tonë.

Më poshtë do të njiheni me 10 prej vendeve që këshillohen që ju t’i vizitoni gjatë pranverës:

 

Malet Blue Ridge, Karolina e Veriut

 

Lisse, Holandë

 

Akureyri, Islandë

 

Route 1, Kaliforni

 

Carmona, Spanjë

 

Parku Kombëtar Glacier, Montana

 

Tokio, Japoni

 

Uashington, D.C.

 

Shkretëtira e Saharasë, Marok

 

Nepali Qendror

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of