Gati plani i masave për bizneset e prekura nga tërmeti

10/02/2020 8:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShtyrje e pagesave të detyrimeve, përjashtim nga taksa e pasurisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë po punon për një plan masash në ndihmë të bizneseve të dëmtuara nga tërmeti. Sipas burimeve zyrtare nga Financat, ky plan përfshin masa të tilla lehtësuese si njohja në bilanc e dëmeve të mallrave dhe ndërtesave që kanë shkatërruar ose dalë jashtë funksioni si rrjedhojë e tërmetit të 26 nëntorit, shtyrja e kontrolleve për bizneset e dëmtuara, përjashtimi nga taksa e pasurisë për bizneset e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of