Kriza ende pa zgjidhje

30/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu   Koncesionet e dhena deri tani edhe pse me ritmik te larte nga qeveria nuk mund te zgjidhin as ne afata shkutret por as nga pikepamja sasiore krizen energjetike. Sipas informacionit me te fundit qe ben te ditur Ministria e Ekonomise, Tregtise dhe Energjetikes (METE), deri tani jane miratuar me Vendim te Keshillit te Ministrave 27 kontrata koncesionare. Ne total, veprat qe do te ndertohen mbi baze te ketyre kontratave, kryesisht HEC-e te vegjel, i pergjigjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of