Ku “vdesin” smartphone?

16/03/2020 9:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  e-waste janë fluksi i mbeturinave me rritjen më të shpejtë në botë, me pasoja në mjedis dhe në shëndetin e njerëzve. Diçka po ndryshon, por riciklimi është ende larg…   Ndërkohë qëkompanitë ndërkombëtare të pajisjeve multimediale dhe sistemeve operative vijojnë të sjellin në treg produkte dhe modele të reja, sasia e mbeturinave elektronike në botëvazhdon të rritet. Edhe pse masat e riciklimit janë marrë në pjesën më të madhe të vendeve, shumica e smartphoneve tanë përfundon në koshin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of