Maqedoni / BERZH siguron hua prej 15 mln euro për ProCredit Bank

30/11/2020 9:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë hua deri në 15 milionë euro nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) për ProCredit Bank Maqedoni (PCBM) do të ndihmojë ndërmarrjet lokale mikro, të vogla dhe të mesme (NVM) në Maqedoninë e Veriut, për të përballuar pasojat ekonomike të pandemisë së koronavirusit. Fondet e BERZH-it do të adresojnë nevojat për likuiditet të bizneseve të vogla që po përjetojnë një rënie në aktivitet dhe qarkullim, për shkak të përhapjes së virusit. Si një partner i përhershëm i BERZH, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of