Nën një drejtim të ri

16/12/2019 2:08 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSocialdemokratët e Gjermanisë zgjedhin liderët e rinj. Ata kërcënojnë stabilitetin e qeverisë “Walter kush? Saskia çfarë? ”, Bild, një tabloid, shtroi pyetjen që shumë gjermanë do të kenë bërë më 30 nëntor kur anëtarët e Partisë Social Demokratike (SPD) zgjodhën Norbert Walter-Borjans dhe Saskia Esken si bashkëdrejtues, shkruan The Economist. Dyshja e krahut të majtë triumfoi me 53% ndaj 45% të dyshes tjetër rivale të udhëhequr nga Olaf Scholz, ministri i Financave të Gjermanisë dhe politikani më i njohur i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of