Serbi / Moody’s rrit vlerësimet e kreditit për tre qytete

29/03/2021 10:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShërbimi i Investitorëve Moody’s tha se ka rritur vlerësimet kreditore afatgjata të qyteteve serbe Beograd, Novi Sad dhe Valjevo, pas azhurnimit të vlerësimit të kredisë sovrane të Serbisë nga Ba3 në Ba2, me një parashikim stabël. “Sektori Publik Moody’s në Europë, ka azhurnuar vlerësimet kreditore afatgjata të qyteteve Beograd dhe Novi Sad, nga Ba3 në Ba2. Vlerësimet kreditore afatgjata të qytetit Valjevo u azhurnuan nga niveli B1në Ba3. Perspektivat financiare të emetuesit në të tre qytetet ndryshuan nga pozitive në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of