Si u ngrit perandoria Armani

06/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Giorgio Armani, një nga stilistët më të famshëm dhe më me ndikim në mbarë botën. Emri i tij është i lidhur me dy gjëra: kostumet e fuqishme dhe pëlhurat cilësore. Ndërsa veshjet kanë një karakter të lartë, një cilësi që përçon domethënien e qëndrueshmërisë në një botë të faktuar nga përkohësia. Armani nuk është thjesht sharm… Ata që e njohin stilistin mirë, e përshkruajnë si arrogantin e përjetshëm. I vetëshpallur “i varur pas punës së tij”, ai mund të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of