Banka e Shqipërisë / Rënie ekonomike 7.6%, por më e keqja ka kaluar

12/10/2020 8:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka e Shqipërisë parashikon një rënie të ekonomisë me 7.6% për këtë vit. Pas mbledhjes të Këshillit Mbikëqyrës, Guvernatori Gent Sejko, dha për herë të parë një parashikim pikësor për rënien e ekonomisë shqiptare gjatë vitit 2020, projeksion ky jo shumë i largët nga ai i Bankës Botërore, që sot e përditësoi atë në nivelin 8.4%. Megjithatë, Sejko tha se tashmë, ekonomia e ka kaluar pikën më të ulët të rënies në tremujorin e dytë dhe në pjesën e mbetur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of