Reformat e brendshme, kyçe për procesin e integrimit

12/10/2020 8:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Ministrin në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj   Bashkimi Europian po aplikon një metodologji të re për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, sipas së cilës pranimi i anëtarëve të rinj do të jetë i bazuar në arritjet individuale të secilit prej shteteve aspirante dhe jo pranime në bllok, siç ka ndodhur në të shkuarën. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, tha në një intervistë për “Monitor” se, sipas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of